Dużo mówi się o anhydrycie jako rozwiązaniu, które zastąpi cementowe wylewki. Analizując wady i zalety obu produktów, ciężko się z tym nie zgodzić. Czy to znaczy, że samopoziomujące wylewki staną się codziennością? Można stwierdzić dużym prawdopodobieństwem, że tak, jednak dotyczy to tylko posadzek wewnętrznych.
Anhydryt a wilgoć
To prawda, że anhydryt jest wrażliwy na działanie wody i wielu budowlańców odradza stosowania go w tzw. pomieszczeniach mokrych, np. w łazience czy piwnicy. Nie znaczy to jednak, że nie jest to prawda. Otóż możemy zastosować wylewkę anhydrytową w naszej łazience czy garażu. Trzeba ją tylko odpowiednio zabezpieczyć.
Należy zastosować specjalną hydroizolację zarówno pod, jak i na wylewce. Warto też wykorzystać dodatkowe uszczelniacze – folię w płynie lub szlam uszczelniający. Co więcej, dobrą praktyką będzie także zalanie miejsc łączenia ściany i podłogi standardową, cementową wylewką.
Podsumowując
Wylewkę anhydrytową można z powodzeniem stosować w pomieszczeniach, które są narażone na chwilowe/okresowe działanie wody, wymaga to jednak dodatkowych przygotowań. Dlatego warto zrobić niewielki rekonesans i znaleźć firmę posadzkarską z doświadczeniem, taka jak Tempo – wylewki łódzkie.
Zadzwoń:
Zobacz stronę:
https://tempo-spj.pl/oferta/gipsy
Dojazd:
- Kurs instruktora fitness- klucz do kariery w branży zdrowia i urody - 21 września 2023
- Wynajem aut dla przedsiębiorstw w Warszawie – klucz do sukcesu w świecie biznesu - 18 września 2023
- Angielski dla dzieci we Wrocławiu – edukacja i zabawa - 14 września 2023